Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter
Artulino na Google+

Straż, straż! Terry Pratchett

Straż, straż! Terry Pratchett

Straż nocna Ankh-Morpork. Grupa najbardziej pogardzanych ludzi w mieście. Liczy sobie całych trzech strażników, łącznie z dowódcą – kapitanem Samuelem Vimesem. Vimes przypomina detektywów z książek i filmów noir, wiecznie pijany, wyobcowany. Nie pamięta chwil kiedy był trzeźwy. Jego załoga to sierżant Colon, któremu nic się nie chce, a na pewno narażanie się w obronie prawa i mienia, oraz Nobby Nobbs, osobnik który posiada papier że jest człowiekiem. Niewiele się różni od tych przez którymi ma bronić społeczeństwo. Wkrótce sytuacja się zmieni, do straży dołączy nowy funkcjonariusz.

Powrót do przyszłości III

Powrót do przyszłości III

Hill Valley, sobota 12 listopada 1955 w nocy. Doktor Emmett Brown (Christopher Lloyd) cieszy się z udanego odesłania Martiego McFly’a (Michael J. Fox) do przyszłości. Radość jest tym większa, że wie że jego pomysł na podróże w czasie spełnia pokładane w nim nadzieje. Jego radość zostaje jednak przerwana przez nieoczekiwane pojawienie się… Martiego z wiadomością, że owszem był już w przyszłości, ale właśnie wrócił. Doktor po usłyszeniu takich wieści traci przytomność.

Powrót do przyszłości II

Powrót do przyszłości II

Marty McFly (Michael J. Fox) wraca z podróży w czasie do swojego domu. Z zdumieniem dostrzega zmiany jakie zaszły po jego manipulacji w przeszłości. Są bardzo korzystne - ojciec nie jest pierdołą, Biff stał się z prześladowcy sługusem, a w garażu stoi nowy samochód Martiego, dokładnie taki o jakim marzył. Nie zmieniła się tylko jego dziewczyna Jennifer (Elisabeth Shue), kocha go tak jak zawsze. Innymi słowy istna sielanka. Szczęśliwe chwile przerywa nagłe pojawienie się doktora Emmetta (Christopher Lloyd). Przybywa on z przyszłości, dzieci Jennifer i Martiego będą miały bardzo duże problemy, co doprowadzi do tragedii całą rodzinę. Tylko natychmiastowa wyprawa w przyszłość może temu zapobiec.

Powrót do przyszłości I

Powrót do przyszłości I

Lekko szalony wynalazca Dr Emmett Brown (Christopher Lloyd) dokonuje epokowego wynalazku. Chce się nim pochwalić swojemu przyjacielowi Martiemu McFlyowi (Michael J. Fox). O ile miejsce jest w miarę normalne – parking przed Centrum Handlowym, to nocna pora spotkania, jest lekko nietypowa. Wynalazkiem okazuje się… wehikuł czasu zamontowany w samochodzie – słynnym (przez ten film :-) ) DeLoreanie DMC-12. Nic dziwnego, po scenie początkowej widzimy, że Doktor jest lekko zbzikowany na punkcie czasu, ma dom pełen zegarów. Wehikuł potrzebuje 1,21 GW energii aby zadziałał. Tyle prądu dostarczyć może tylko reaktor atomowy. Problemem jest paliwo do niego, jednak Dr. Brown dostał zlecenie na wyprodukowanie boby atomowej dla libijskich terrorystów. Zamiast bomby łobuzy dostają jednak złom, a doktor ma swoje paliwo. Tuż przed planowaną podróżą, terroryści znajdują doktora i go zabijają. Marty musi salwować się ucieczką w… przeszłość.

Tropico 4

Tropico 4

Udało się, zostaliśmy prezydentem! Kraj może nie duży, to tylko niewielka wysepka, z niewielkim zaludnieniem. Ekonomia leży, jest port, ale nie ma za bardzo czego eksportować. Zabudowania to głównie szałasy, najbardziej okazały jest Pałac Prezydencki – w końcu trzeba gdzieś spać i pracować. Obiecaliśmy że nasze państwo będzie silne ekonomiczne, będzie przyciągało rzeszę turystów. Czeka nas ciężkie zadanie…

Piramidy. Terry Pratchett

Piramidy. Terry Pratchett

Młody chłopak, z królewskiego rodu udaje się na nauki do Ankh-Morpork. Trafia tam do Szkoły Gildii Skrytobójców. Szkoła łączy naukę inhumacji z lekcjami dobrego wychowania, elegancji, językoznawstwa, innymi słowy wszystko to co może się im przydać w przyszłej pracy. Teppic (Pteppic), tuż po zakończonych powodzeniem egzaminach końcowych, dowiaduje się, w bardzo niecodzienny sposób, o śmierci swojego ojca. Musi wracać do Królestwa Djelibeybi, aby zostać… faraonem.

Ściśle Tajne

Ściśle Tajne

Lata zimnej wojny. Amerykański rockandrollowiec, Nick Rivers (Val Kilmer) został zaproszony do NRD w celu wzięcia udziału w Festiwalu Kulturalnym. Nick jest bardzo uzdolnionym i bijącym rekordy popularności muzykiem, szaleją za nim tłumy. Nie wie jednak, że festiwal jest próbą odwrócenia uwagi świata. Niemcy planują przeszkodzić w ćwiczeniach sił morskich NATO. Zamierzają zrobić to przy pomocy Miny Polarnej, wynalazku doktora Paula Flammonda (Michael Gough).

Sok z Żuka

Sok z Żuka

Młode małżeństwo Barbara (Geena Davis) i Adam (Alec Baldwin) Maitland mieszka w małym, amerykańskim miasteczku Winter River w Connecticut. Dom w którym mieszkają wydaje się być dla nich za duży – nie mają jeszcze dzieci. Im to nie przeszkadza, ale pośredniczka w handlu nieruchomościami - Jane Butterfield (Annie McEnroe), za wszelką cenę szuka kupca. Państwo Maitland nie mają jednak zamiaru sprzedawać domu. Pewnego dnia mają niegroźny wpadek samochodowy. Tak jednak im się tylko wydaje…

Trzy Wiedźmy. Terry Pratchett

Trzy Wiedźmy. Terry Pratchett

W odległych Ramtopach, w Królestwie Lancre, umiera stary Król Verence. Śmierć jest z przyczyn naturalnych (dla króli) – nóż w plecach. Do władzy dochodzi jego kuzyn książę Leonal Felmet i jego żona Lady Falme. Są nie tutejsi. Mają swoje metody na sprawowanie władzy. Nienawidzą królestwa.

Saturn 3

Saturn 3

Stacja badawcza na jednym z księżyców Saturna. Adam (Kirk Douglas) i Alex (Farrah Fawcett) prowadzą badania nad hydroponiką. Na Ziemi panuje głód i trzeba w jakiś sposób temu zaradzić. W swojej stacji badawczej są tylko oni, a badania nie idą najlepiej, niedługo jednak ma się to zmienić. Na stację ma przybyć kapitan James. Tuż przed jego wyruszeniem zostaje zabity przez Bensona, który przebiera się w jego skafander i z tajemniczym ładunkiem wyrusza zamiast niego.

Czarodzicielstwo. Terry Pratchett

Czarodzicielstwo. Terry Pratchett

Na magicznym Świecie Dysku, panuje tradycja że ósmy syn ósmego syna zostaje magiem – nie ma innego wyboru. Historia podobna jak w Równoumagicznieniu? Zgadza się, do tego miejsca jest podobna. Ten ósmy syn w przeciwieństwie do Równoumagicznienia JEST synem. Ipslore Rudy podczas nauk na Niewidocznym Uniwersytecie ucieka jednak za głosem serca i opuszcza jego mury. Żeni się i ma siedmiu synów. Zgodnie z przewidywaniami rodzi mu się kolejne dziecko, również syn. Mag do kwadratu, Rodzic magii, Czarodziciel. Ma na imię Coin.

Pogromcy duchów 2

Pogromcy duchów 2

W spokojny zimowy dzień Dana Barrett (Sigourney Weaver), wraca z zakupów ze swoim malutkim synkiem Oskarem. W pewnym momencie dziecinny wózek przejeżdża przez różową plamę na chodniku. Jest to jakaś maź wylewająca się spod chodnika. Zostawiony na chwilkę sam sobie wózek, zaczyna samoistnie odjeżdżać. Po dość dramatycznie wyglądających scenach, Danie udaje się dopędzić wózek, który tylko cudem nie wpadł pod rozpędzony autobus. Dana wie kto może jej pomóc wyjaśnić tą tajemniczą sprawę. Do Pogromców Duchów!

Pogromcy duchów (Ghostbusters)

Pogromcy duchów (Ghostbusters)

Nowy York, lata 80. Troje przyjaciół prowadzi badania parapsychologiczne na Uniwersytecie Columbia. W międzyczasie dostają informacje, że w Nowojorskiej Bibliotece Publicznej widziano ducha. Dr. Raymond Stantz (Dan Aykroyd), Dr. Peter Venkman (Bill Murray) i Dr. Egon Spengler (Harold Ramis) ruszają zbadać ową plotkę. Bardzo się ekscytują takimi zjawiskami. Plotka okazuje się prawdą, a chłopaki nie wytrzymują napięcia i umykają. Na Uniwersytecie czeka na nich „miła” niespodzianka. Władze Uniwersytetu postanowiły obciąć ich fundusze. Obciąć do zera. Chłopaki stają się bezrobotni, mają jednak pomysł jak zarobić na życie. Zakładają firmę usługową świadczącą usługi pozbywania się… duchów.

Mort. Terry Pratchett

Mort. Terry Pratchett

Młody chłopak Mort, jest utrapieniem dla swojego ojca Lezeka. Mortimer jest straszną niezgułą, nic nie potrafi zrobić dobrze, ma nawet problemy z bieganiem, czy straszeniem ptaków! Lubi za to dużo myśleć o dziwnych sprawach – „dlaczego ludzkie zęby do siebie pasują?”, „dlaczego słońce nie świeci w nocy kiedy światło jest potrzebne?”, itp. Wuj Morta Hamesh zdecydowanie odcina się od pomysłu aby Mort mógł pracować w jego gospodarstwie. Zamiast tego proponuje spróbować w Owczej Wólce, niewielkim miasteczku gdzie w Wigilię Strzeżenia Wiedźm, na jarmarku, mistrzowie i rzemieślnicy szukają młodych ludzi na termin.

Sweeney Todd Demoniczny Golibroda z Fleet Street

Sweeney Todd Demoniczny Golibroda z Fleet Street

Benjamin Barker (Johnny Depp) wraca po latach zesłania do Londynu. Wbrew pozorom, na zesłanie nie trafił za karę, wysłał go tam sędzia Turpin (Alan Rickman), któremu bardzo podobała się młoda żona Benjamina. Wykorzystał swoją funkcję i pozbył się Bakera, aby umożliwić sobie „dostęp” do Lucy (Laura Michelle Kelly). Gorycz którą czuje Benjamin, potęguje fakt, że był też ojcem malutkiej Johanny. Teraz kiedy po piętnastu latach wraca, wie że jest już młodą dziewczyną, ale gdzie przebywa i co stało się z jego żoną jest dla niego zagadką. Wie jeszcze jedno, musi się zemścić na sędzi Turpinie.

Para w ruch. Terry Pratchett

Para w ruch. Terry Pratchett

Na Świecie Dysku życie toczy się swoim zwykłym, powolnym trybem. Ludzie i inne istoty żyją, umierają, kupcy handlują, studenci na Niewidocznym Uniwersytecie udają, że się uczą, Magowie jedzą i nie czarują, Poczta i Bank zarządzane przez Moista von Lipwiga działają perfekcyjnie, wynalazcy wynajdują. Jeden z nich, tradycyjnie, w szopie konstruuje maszynę, maszynę która zmieni świat i może poprawić zaopatrzenie w ryby w Ankh-Morpork.

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19